Zapis graficzny na ABSL Diamonds Awards 2022

„Świetna synchronizacja i wpaniałe ujęcie tematów, które były omawiane” – tak ocenił zapis graficzny jeden z uczestników panelów dyskusyjnych podczas znakomitego spotkania ABSL Diamonds Awards 2022 w Warszawie.

Wydarzenie ABSL Diamonds to spotkanie branżowe sektora usług biznesowych, organizowane przez Związek Liderów Usług Biznesowych. Sektor ten zatrudnia ok 400.000 parcowników i bardzo szybko się rozwija. Liderzy tego sektora zajmują się przyciąganiem i utrzymaniem talentów branżowych, co wymaga zsynchronizowania działań w wielu kwiestiach.

Pozdczas ABSL Diamonds liderzy tej branży dyskutują o sytuacji bieżącej, perspektywach oraz inicjatywach dotyczących rozwoju tego sektora w obszarze poszukiwania talentów. Najlepsi są nagradzani za dążenie do doskonałości biznesowej i innowacji podczas zamykającej spotkanie gali ABSL Diamonds Awards.

To nie pierwszy raz, kiedy wspópracuję z ABSL. Uczestniczyłam już w dwóch największych wydarzeniach tego klienta i tworzyłam zapis graficzny na ABSL Summit 2021 w Warszawie oraz ABSL Summit 2022 w Katowicach, który szczególnie polecam.

Podczas ABSL Diamonds 2022 recording obejmował część powitalną oraz panelową, podczas której uczestnicy zostali podzieleni na kilka grup, dyskutujących o różnych obszarach działaności firm.

Podczas części powitalnej uczestnicy usłyszeli wstęp prezesa ABLS – Janusza Dziurzyńskiego, a potem bardzo ciekawą i dynamiczną przemowę profesora Marcina Piątkowkiego, profesora na Uniwersytecie Koźminskiego oraz ekonomisty głównego w Banku Światowym. Podczas tej wypowiedzi można było usłyszeć o zmianach na świecie z perspektywy światowej, o wyjątkowości sytuacji w jakiej się znajdujemy oraz o perspektywach rozwoju sytuacji.

W części panelowej liderzy branży biznesowej zostali podzieleni na cztery grupy, koncentrujące się na zagadnieniach: talent, technologia, ESG (environmental, social, and corporate governance) oraz ramy prawne. W kadej z grup uczestnicy dyskutowali w podgrupach, a następnie wrzucali na ekran wyswietlacza wspólne wnioski i sugestie. Na koniec przedstawicielki każdej z grup omawiały wnioski i odpowiadały na pytania z sali.

Ja, jako graphic recorder wydarzenia, uaktualniałam przygotowane wcześniej plansze o wypowiedzi prelegentów i pytania od publiczności. Plansze były pokazywane w przerwie oraz końcowych minutach obu części, jak również na bieżąco aktualizowane. Nowe wersje były dyskretnie wrzucane na duży ekran, co zapewniło dynamikę prezentacji. W ten sposób publiczność mogła zobaczyć wnioski z dyskusji w podgrupach, a potem dodatkowe podusmowania przedstawicielek z grup, jak i uwagi profesora Piątkowskiego, spontanicznie pojawiające się podczas końcowej sesji z pytaniami.

Po tym wydarzeniu miałam przyjemnośc rozmawiać z jednym z uczestników, który bardzo pochwalił plansze ze spotkania. „To już kolejny raz, jak Pani dla nas rysuje. Widzę, że z każdym wydarzeniem plansze są coraz ciekawsze i zawierają coraz trafniejsze informacje. Rozumie Pani głęboko temat i umie go świetnie syntetyzować” stwierdził mój rozmówca. Bardzo mnie to ucieszyło, bo tematy wydarzeń okołobiznesowych są dla mnie nie tylko ciekawe, ale również spójne z moim wykształceniem ekonomicznym i pasjami.

Plansze z ABSL Diamonds są w moim zdaniu świetnie i rzeczywiście, jak w każdej profesji, gdzie liczy się praktyka i dościadczenie, coraz lepsze 🙂 Oceńcie zresztą sami!

Tymczasem zachęcam do przemyślenia w jaki sposób Ty możesz uatrakcyjnić Twoje wydarzenia offline lub online, bądź sam przekaz. W świecie Visual Facilitation możliwości jest multum! Poczynając od ikon i ilustracji, poprzez ikonografiki, fimy rysunkowe, kończąc na live graphic recording, czyli zapisie graficznym na konferencjach. Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Zapis graficzny na ABSL Diamonds Awards 2022”