Film rysunkowy do projektu „Uważna szkoła” Polskiego Instytutu Mindfulness

Przedstawiam Wam nowatorski projekt dotyczący praktyk mindfulness o tytule „Uważna szkoła”. Projekt ten został przeprowadzony przez Polski Instytut Mindfulness i dotyczy szkoleń w ćwiczeniu uważności. Projekt jest skierowany do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII).

Celem projektu była redukcja stresu wśród nauczycieli i uczniów, a projekt został przeprowadzony w dwóch etapach w 2021-22 roku i obejmował 45 placówek, 120 realizatorów i aż 1.500 uczniów.

Celem filmu rysunkowego było przybliżenie całego projektu – pokazanie potrzeby przeprowadzania takich akcji, jak również poszczególnych etapów projektu oraz wynków projektu, czyli korzyści dla nastolatków, pedagogów oraz szkoły. Film szczegółowo opisuje wpływ treningu na poszczególne grupy oraz co się zmieniło po uczestnictwie w projekcie.

Sam film rysunkowy tworzony był na bazie ustalonego wcześniej z klientem scenariusza oraz obszernego raportu z projektu. Film jest dosyć długi, gdyż zawiera dokładne informacje, które w formie tekstowej niekoniecznie są łatwo przyswajalne, za to ciekawe w formie rysunkowej.

Dzięki tej animacji widz może dowiedzieć się szczegółowo, za to w bardzo przystępny sposób, o projekcie „Uważna Szkoła” oraz jego pozytywnych skutkach. Treść jest łatwo przyswajalna i przyciąga uwagę. Jest to doskonały sposób wizualizacji dużych porcji informacji.

Czy Twój projekt bądź inicjatywa wymaga przystępnego przedstawienia w formie wizualnej? Czy chciałbyś zaprezentować „ciężko strawne” dane w sposób lekki i przyjemny? Filmy rysunkowe typu Explainer Movie to doskonały i niedrogi sposób – jeśli jesteś zainteresowany, zapraszam do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *