International Women’s Day at BAT DBS Poland

Zapewne wiele osób z działu HR zastanawia się jak organizować wydarzenia, tak, aby unaocznić, że firma nie tylko dba o swoich pracowników, ale także o społeczeństwo jako całość. Jak świętować Dzień Kobiet w dużej firmie?

W firmie BAT DBS Poland obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kobiet jest bardzo ważne i stanowi okazję do podkreślenia znaczenia równości płci oraz zwrócenia uwagi na kwestie związane z prawami kobiet. W tym dniu organizowane są różnego rodzaju akcje i inicjatywy, które mają na celu podniesienie świadomości wśród pracowników na temat ważnych problemów dotykających kobiet.

W tym roku zorganizowane zostało spotkanie z kobietami z BAT DBS Poland połączone z lunchem (pyszne mexican food), webinarem dotyczącym równości w pracy oraz dyskusjami panelowymi na temat równouprawnienia i równości płci w biznesie.

Na wydarzeniu była obecna też Basia-Rysuje! Całość była upamiętniana notatkami wizualnymi, tworzonymi „na żywo”, podczas spotkania, tak aby jak najdynamiczniej pokazać treść spotkania i je uatrakcyjnić.

Uczestniczki spotkania mogły więc na bieżąco widzieć, jak tworzone są notatki wizualne, dosłownie zaglądając przez ramie rysowniczki 🙂 Notatk można też było obejrzeć na dużym ekranie pod koniec dyskusji lub podczas przerw w spotkaniach. Po wydarzeniu grafiki posłużyły jako medium na social media, wyświetlane z hashtagami typu #WarsawDBSHUb #BatDBSPoland #internationalwomensday #embraceequity #momentsthatmatter.

Notatki wizualne to doskonałe narzędzie, które wyśmienicie pomogło w uwiecznieniu Międzynarodowego Dnia Kobiet w firmie. Notatki wywołały efekt „WoW” u uczestniczek spotkania oraz pomogły w stworzeniu wyjątkowej atmosfery tego spotkania 🙂

Zobaczcie sami: