Graphic Recording „on-line na żywo” – Webinarium firmy Comtec na temat równości płci w języku

W tym wpisie przedstawiam Wam jeden z moich ostatnich projektów Graphic Recording „on-line na żywo” podczas webinaru firmy Comtec na temat równości płci w języku.

Graphic Recording „on-line na żywo”, czyli cyfrowy zapis graficzny, to proces tworzenia zapisu wizualnego wydarzenia lub spotkania w czasie rzeczywistym, za pomocą narzędzi cyfrowych. Istnieje kilka powodów, dla których cyfrowy zapis graficzny znacznie wzbogaca wydarzenia online. Oto pięć powodów:

  1. Przechwytywanie kluczowych informacji: Cyfrowy zapis graficzny może pomóc w uchwyceniu najważniejszych pomysłów i spostrzeżeń udostępnionych podczas wydarzenia online. Wizualizacje stworzone podczas wydarzenia mogą służyć jako punkt odniesienia dla uczestników i przydatne narzędzie do dzielenia się treścią wydarzenia z innymi osobami, które nie mogły uczestniczyć.
  2. Zwiększanie zaangażowania: Wizualny charakter cyfrowych nagrań graficznych może pomóc w utrzymaniu zaangażowania i skupieniu uczestników na prezentowanych treściach. Może to być szczególnie przydatne w przypadku wydarzeń online, gdzie utrzymanie uwagi publiczności może być trudniejsze.
  3. Tworzenie niezapomnianych wrażeń: Cyfrowe nagrywanie grafiki może wywrzeć trwałe wrażenie na uczestnikach, ponieważ wizualizacje utworzone podczas wydarzenia można udostępniać i ponownie odwiedzać długo po zakończeniu wydarzenia.
  4. Wspieranie współpracy: Cyfrowe nagrywanie grafiki może ułatwić współpracę między uczestnikami, tworząc wspólny język wizualny, którego można używać do komunikowania złożonych pomysłów i koncepcji.
  5. Wspieranie kreatywności: cyfrowe nagrywanie grafiki może być procesem twórczym, który zachęca uczestników do głębszego zastanowienia się nad prezentowanymi pomysłami i odkrywania nowych sposobów wizualnego wyrażania tych pomysłów

Oto kroki, które podjęliśmy, aby zapewnić idealną dostawę:

  1. Dostałem opis wydarzenia plus zdjęcia i tytuły wszystkich uczestników, dzięki czemu mogę przygotować spójne tło do projektu Graphic Recording „on-line na żywo”
  2. Po zatwierdzeniu planszy odbyliśmy krótką rozmowę online w celu przetestowania aplikacji webinarowych i udostępniania ekranu podczas webinaru. Zdecydowaliśmy się na graphic recording na żywo, ale z udostępnieniem ekranu w ostatnich 10 minutach webinaru. Gwarantuje to, że uczestnicy skupią się na mówcach podczas ich wypowiedzi, ale będą czekać na wizualne podsumowanie webinaru i zobaczą notatkę wizualną w ostatnich minutach spotkania.
  3. Przed samym webinarem na bazie sporządzonej wcześniej grafiki tworzę „zajawkę” wydarzenia, czyli wpisuję agendę webinaru. Taką grafikę organizatorzy będą upubliczniać w swoich mediach społecznościowych, aby zebrać jeszcze więcej uczestników.
  4. Po webinarze prelegenci i organizatorzy sprawdzają notatkę wizualną, aby zapewnić spójność i poprawność zaprezentowanych treści.
  5. Gotowa notatka wizualna została udostępniona w mediach społecznościowych i rozesłana do wszystkich zarejestrowanych uczestników. Jest to doskonałe narzędzie do przy

Zobaczcie poniżej zajawkę webinaru, gotową notatkę wizualną po webinarze i proofreading oraz animację poklatkową z rysowania notatki wizualnej. ?

Jeśli chcesz sprawdzić podobny projekt dotyczący cyfrowego zapisu graficznego na żywo, zajrzyj do wpisu o Międzynarodowym Dniu Kobiet w siedzibie BAT DBS w Polsce.

Dajcie znać w komentarzach jak Wam się podoba! Jeśli jesteś zainteresowany tą usługą, wyślij mi szybką wiadomość tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *