Graphic recording na ABSLSummit 2022

„To jedena z najlepszych konferencji ABSL, jakie widziałem” słyszałam wiele razy w tym roku. I całkowicie się zgadzam, wystarczy spojrzeć na renomowane nazwiska przy liście prelegentów oraz sketch notki ze spotkania ABSL Summit 2022.

Spójrz na nazwiska uczestników: Al Gore, Garry Kasparov, Mark Brzezinki i Aleksander Kwaśniewski – to prelegenci tegorocznej konferencji. Dodatkowo na podium wystąpili też top managerowie z sektora usług biznesowych, reprezentujący takie firmy jak Google, Microsoft, Accenture, Amazon, Hitachi, Hewlett, Citi, Mercer, Schaeffler, Randstadt, Roche oraz inni ważni prelegenci zarówno ze świata nauki jak i sztuki: Katarzyna Kasia, Szczepan Twardoch, Marcin Krupa (prezydent Katowic). To wszystko sprawiło, że impreza ABSL Summit 2022 była wyjątkowa.

ABSL2022 to 2,5 dnia wykładów, dyskusji, krótkich rozmów, a przede wszystkim networkingu owocującego cennymi i inspirującymi wnioskami.

Dzień 0 rozpoczął się dyskusją okrągłego stołu z szefami centrów, która przełamała lody i dała wgląd w temat „Rozwiązania dla sektora – zapewnienie stabilnego wzrostu w niestabilnych czasach”.

Dzień 1 rozpoczął się od znakomitej i emocjonalnej rozmowy Garry’ego Kasparowa „Check Europe or checkmate already” o przeczuciu sprzed lat dotyczącym wojny na Ukrainie, które niestety okazało się słuszne. Następnie odbyło się wiele bardzo interesujących dyskusji na różne tematy, a zakończyło się jeszcze bardziej emocjonującym wykładem „Optymizm w dobie kryzysu klimatycznego” Ala Gore’a na temat zmian klimatycznych i konieczności działania teraz!

Dzień zakończyła głęboka dyskusja na temat przynależności i identyfikacji w bardzo komfortowym otoczeniu starego katowickiego kina.

Dzień 2 to jeszcze więcej dyskusji na ważne i zróżnicowane tematy, takie jak Przywództwo czy ESG oraz dyskusja na temat bieżących spraw związanych z wojną na Ukrainie (Kwaśniewski i Brzeziński). Dzień zakończył inspirujący Okrągły Stół z Liderkami biznesu.

Najważniejsze spotkania czy dyskusje są przedstawione na poniższych notatkach wizualnych, które tworzone były na miejscu w trakcie wykładów i spotkań, aby zostać wyświetlone zaraz po każdym wydarzeniu. Odgłos zachwytu z publiczności, w momencie jak na ekranie pojawiały sie sketch notki oddawał w pełni efektywność tej formy przekazu.

Tak właśnie działa graphic recording – podczas gdy konferencja trwa i wszyscy są w zapale dyskusji, rysownik uważnie słucha wykładu, ilustruje przygotowane wcześniej plansze, a następnie pokazuje treść uczestnikom. Doskonała forma wzbogacenia treści wydarzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze “Graphic recording na ABSLSummit 2022”