Narzędzia dla leaderów – ikonografika z warsztatu dla leaderów

Leadership Tools

Facylitacja wizualna jest świetnym narzędziem podczas dużych wydarzeń, takich jak konferencje czy eventy, ale jest również bardzo przydatnym narzędziem podczas warsztatów i spotkań poza biurem, gdzie potrzebna jest większa interakcja między uczstnikami.

Przedstawiam Wam projekt Narzędzia dla leaderów przeznaczony dla kierownictwa firmy, aby pomóc zapamiętać najważniejsze elementy spotkania w późniejszej pracy. Moje zadanie polegało na przygotowaniu jednostronicowej grafiki z najważniejszymi tematami ze spotkania liderów. Notatka ta ma służyć jako hand-out dla wszystkich uczestników, który można wydrukować i powiesić na ścianie bądź zapisać na pulpicie.

Grafika z Leadership Toolbox przedstawia model Lencioniego 5 dysfunkcji zespołu w formie piramidy. Piramida ta pokazuje, które elementy odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu celu zespołu.

Wokół piramidy Lencioniego można znaleźć równania, macierze lub modele dla każdego elementu: jest równanie zaufania (the trus equation), macierz konfliktu (the conflict matrix), składniki ważnych elementów zaangażowania i odpowiedzialności leadera.

Jako dwa kolejne narzędzia dla leaderów znajdziesz tutaj diament motywacji (the motivation diamond) oraz listę „jak zlokalizować dysfunkcję w swoim zespole”.

Jak Ci się podoba to zestawienie najcenniejszych narzędzi dla leaderów? Mam nadzieję, że wizualny sposób prezentacji jest zrozumiały i pomocny!

Takie notatki wizualne można przygotować długo po spotkaniu, w oparciu o informacje od organizatora, a także mogą zawierać wiele elementów, takich jak zdjęcia uczestników, ich cytaty lub bardziej rozbudowane ilustracje. Jeśli jesteś zainteresowany podobnymi realizacjami to zapraszam na bloga lub do kontaktu.

Leadership Toolbox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *