Wzbogać konferencję edukacyjną notatkami wizualnymi

Wzbogać konferencję notatkami wizualnymi

Witajcie, agencje eventowe! W tym wpisie chciałabym zainspirować was do urozmaicenia waszych konferencji notatkami wizualnymi – wzbogać konferencję notatkami wizualnymi, niech to będzie Twoje tajne oręże aby wyróżnić i uatrakcyjnić wydarzenie!

Moim przykładem będzie Konferencja Fundusze Europejskie dla Edukacji która odbyła się w Katowicach we wrześniu 2023 i podczas której wraz z dwoma dodatkowymi rysownikami tworzyliśmy notatki wizualne do wyznaczonych przez agencję wykładów.

Podczas konferencji Fundusze Europejskie dla Edukacji w Katowicach poruszono szereg istotnych tematów edukacyjnych. Najważniejszym i wiodącym tematem było wykorzystanie funduszy europejskich w edukacji: Omawiano sposoby wykorzystania środków unijnych w sektorze edukacyjnym, włączając wsparcie dla szkół, programy rozwoju zawodowego nauczycieli i modernizację placówek edukacyjnych.

Jednym z ważnych tematów na konferencji było myślenie wizualne w procesie nauczania: Niektóre prezentacje skupiały się na technikach myślenia wizualnego w edukacji, co może sprzyjać kreatywności nauczycieli oraz poprawić przyswajanie wiedzy przez uczniów.

Najważniejsza dla nas jednak część to fakt, iż podczas wykładów i dyskusji tworzono NOTATKI WIZUALNE, co okazało się bardzo pomocne w uatrakcyjnieniu i zapamiętaniu treści z konferencji. Jak wiadomo, notatki wizualne ułatwiają szybsze zapamiętywanie informacji oraz ich późniejsze przypominanie oraz wywołują efekt WOW u uczestników wydarzeń.

Na dole tego posta zobaczysz galerię notatek wizualnych, które wykonaliśmy dla organizatora tej konferencji. Zauważ, że szata graficzna, jak i poszczególne elementy są bardzo podobne, natomiast styl notatek wizualnych lekko się różni – to ciekawy efekt, który jeszcze bardziej uatrakcyjnia tą formę 🙂

Jak Ty możesz uatrakcyjnić Twoją konferencję w ten sposób? Wzbogać konferencję Notatkami Wizualnymi.

Zobacz mini poradnik dla pracowników agencji kreatywnych, który pomoże zorganizować konferencję wzgobaconą tak zwanym graphic recordingiem, czyli notatkami wizualnymi:

  1. Planuj Kreatywnie: Przygotuj podstawowy plan konferencji, wskazując godziny poszczególnych wykładów, ich treść (tytuł i forma) oraz ilość uczestników. To podstawa do przemyślenia gdzie może pasować graphic recording, czyli tworzenie notatek wizualnych. Posłuży to też do przygotowania przez rysownika plansz, na których będą umieszczone notatki graficzne, które wywołąją efekt WOW.
  2. Artystyczne Notatki: Wynajmij profesjonalnego rysownika, który doradzi Ci odnośnie treści do narysowania, technicznej aranżacji oraz ewentualnie skoordynuje pracę z innymi rysownikami. W trakcie konferencji rysownik będzie tworzył na żywo notatki wizualne. Notatki te mogą być pokazywane „na żywo”, w trakcie tworzenia na dużym bądź bocznym ekranie, lub pokazywane na koniec każdego wykładu, aby go podsumować i wywołać efekt WOW. To nie tylko dodatkowa atrakcja, która przyciąga uwagę i pomaga w lepszym zapamiętaniu treści. Uczestnicy często robią zdjęcia ekranu z notatką wizualną i umieszczają na swoich kontach w mediach społecznościowych, co pomaga w rozprzestrzenianiu się informacji o wydarzeniu w sieci.
  3. Technologia jako Dodatkowa Wartość: Podczas konferencji możesz usatwić dodatkowe interaktywne ekrany z tworzonymi na bieżąco notatkami wizualnymi. To angażuje uczestników i sprawia, że treści są bardziej przystępne oraz łatwiej zapadają w pamięć. Techniczny set-up ustalisz z Twoim rysownikiem oraz zespołem technicznym. Nie martw się – Twój rysownik jest specjalistą i chętnie podpowie najlepsze rozwiązania.
  4. Dziel się Notatkami: Po konferencji udostępnij uczestnikom stworzone notatki wizualne. To nie tylko doskonała pamiątka, ale również świetny sposób na propagowanie wydarzenia i zachęcanie do uczestnictwa w przyszłości.
  5. Spójny przekaz: Notatka wizualna może mieć też postać filmu poklatkowego, który możesz też umieścić w materiałach konferencyjnych albo dodać do filmu podsumowującego wydarzenie. Rysownik może dostarczyć Ci również wybrane grafiki z notatek wizualnych, które dodasz do Twojego filmu z konferencji. W ten sposób zarówno poprzez video, jak i statyczne grafiki Twój przekaz będzie spójny i atrakcyjny.
  6. Kreatywność i Oryginalność: Pamiętaj, że notatki wizualne to sztuka, więc tworzenie ich jest kreatywne i dostosowane do charakteru konferencji. To niepowtarzalny element, który robi różnicę!

  Pamiętajcie, specjaliści od eventów! Notatki wizualne to nie tylko zapis wydarzenia, to sposób na uczynienie konferencji niezapomnianą podróżą po wiedzy. To narzędzie, które daje uczestnikom coś więcej niż tylko słowa.

  Jeśli jesteście gotowi na efekt WOW na waszych wydarzeniach, zapraszam Was do kontaktu!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *