Notatka wizualna do kursu o nawykach

Dziś dzielę się z wami moją nową grafiką. Jest to notatka wizualna do kursu Pauliny Starzyńskiej „5 kroków do sukcesu w budowaniu nawyków”, którą stworzyłam spontanicznie, podczas oglądania tego mini-kursu „online”.

Jak zapewne już wiecie notatki wizualne, inaczej zwane sketchnotkami, to super narzędzie do utrwalania nowo nabytej wiedzy. Są rodzajem map myśli, które jednak buduje się trochę inaczej. Ja sama tworzę notatki wizualne komercyjnie, dla dużego i małego biznesu, w formie sketchnotek, ikonografik czy nawet notatek „na żywo” przy pomocy zapisu graficznego, zwanego też Graphic Recording.

Często jednak robię notatki wizualne całkiem spontanicznie, dla siebie, przyswajając nową wiedzę 🙂 Notowanie jest bowiem stałą częścią mojego dnia pracy oraz procesu naki. Tak było i w tym przypadku 🙂

Paulina Starzyńska od kilku lat zajmuje się procesami nauki, wyrabiania nawyków i systematyczności u dorosłych i dzieci. Śledzę jej newsletter oraz czasami wykupuję kursy online, dotyczące nauki lub planowania, takie jak „Mistrzowski plan dnia” lub „Pasja czytania„. Gorąco polecam jej kursy!

Tymczasem kurs „5 kroków do sukcesu w budowaniu nawyków” pokazał mi, jak ważne są nawyki, co jest, a co nie jest nawykiem, jak działa koło nawyków oraz, sedno kursu: jakie etapy wprowadzić, aby nabrać nowych nawyków lub zmienić istniejące nawyki na inne.

Na koniec Paulina opisuje grę, którą można wprowadzić dzieciom (lub sobie), aby wspomóc realizowanie nawyków. Proste zadania, tworzenie łańcucha nawyków oraz tworzenie planu minimum i zachęta do więcej.

Zobacz poniżej, oto moja notatka wizualna do kursu „5 kroków do sukcesu w budowaniu nawyków” oraz zapisu na kurs tutaj: https://lerta.pl/ 🙂

Notatka wizualna do kursu o nawykach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *