GRAPHIC RECORDING czyli ZAPIS GRAFICZNY

Notatki wizualne do konferencji to usługa tworzenia graficznego zapisu treści wykładów podczas dużych konferencji czy mniejszych wydarzeń, zwana po angielsku Graphic Recording.

Jest to część procesu Facylitacji Graficznej, w skład której oprócz notatek wizualnych z konferencji wchodzi też tworzenie zapisu graficznego wydarzeń typu warsztaty, burze mózgów czy sesje cochingowe dla zespołów.

Efektem wykorzystania notatek wizualnych podczas takich wydarzeń jest efekt WoW wśród uczestników – treść wykładów jest lepiej zapamiętywana, wydarzenie utrwala się, a grafika pozwala przywołać nie tylko wygląd oraz imię i nazwisko prelegenta, ale również najwazniejsze elementy danego wykładu

Jak to działa?

Notatki wizualne z konferencji

Ty organizujesz Twoje wydarzenie, a ja pojawiam się na nim jako słuchacz, obserwator i rysownik on-line* lub na żywo.

Podczas wykładu słucham i syntezuję treści, które potem przedstawiam jako ilustrację bogatą w ikony, tekst, a czasem ilustracje z dialogami.

Gotowe notatki wizualne z konferencji możesz pokazać już w trakcie konferecji, nawet podczas trwania wykładu, użyć na koniec wykładu jako tło do zadawania pytań lub wrzucić na duży ekran podczas przerwy networkingowej.

Potem notatki wizulane możesz rozesłać do prelegentów i uczestników oraz pochwalić się nimi na twoich Social Media.

Opcjonalnie do każdej notatki wizualnej mogę utworzyć film z rysowania, który idealnie nadaje się na media społecznościowe typu LinkedIn!


* podczas wielu mniejszych wydarzeń możliwa jest opcja on-line (która jest tańsza!). Po prostu podczas konferencji pokaż mi wykład przez Twojego laptopa oraz doślij przed spotkaniem prezentację. Bez problemu „na żywo” stworzę notatkę wizualną, którą ci prześlę pod koniec przezentacji, a ty ją pokażesz na dużym ekranie jeszcze podczas wydarzenia!

Przykładowe notatki wizualne z konferencji:

Jak dokładnie wygląda proces?

RYSOWANIE WYKŁADU / KONFERENCJI:

 1. Ustalamy które części konferencji mają zostać narysowane. Z reguły wykłady muszą trwać minimum 30 minut, aby je dobrze narysować oraz zdążyć pokazać planszę pod koniec prelekcji.
 2. Na tej podstawie przygotowuję wycenę dla Ciebie
 3. Po Twojej decyzji, ustalamy layout plansz (rozmiar planszy, jakie muszą się tam znaleźć loga, jak będzie podstawowa kolorystyka, jakie treści stałe – tytuł, podtytuł, stopka)
 4. Jeśli jest to możliwe, chętnie otrzymam prezentację przed spotkaniem, aby w razie potrzeby sięgnąć do niej.
 5. Robimy próbę z przesłaniem planszy do Ciebie i wrzuceniem jej na duży ekran. Może to być próba zdalna lub próba na miejscu, przykładowo na 30min przez początkiem konferencji.
 6. Podczas wydarzenia SYNTEZUJĘ i RYSUJĘ wykład. Rysowanie może być streamowane na bieżąco, najczęściej jednak gotowa notatka wizualna jest pokazywana pod koniec wykładu oraz w trakcie trwania przerwy kawowej.
 7. Po wydarzeniu otrzymasz odemnie materiały – czyli jeszcze raz gotowe notatki wizualne z konferencji, które możesz wykorzystać również w social media (Facebook, Instagram, Tweeter, LinkedIn etc.)
 8. Na życzenie tworzę animację pokazującą proces rysowania grafiki.

Chcesz wiedzieć więcej? Wyślij szybką wiadomość:

Basia Grzegorzewska notatki wizualne kontakt

 

Odpisuję zwykle w przeciągu jednego dnia. Zapraszam do kontaktu!

  Graphic Recording na warsztatach

  Jeśli chcesz uatrakcyjnić Twoje warsztaty to proponuję Ci rysunkowe asystowanie w warsztatach. Tutaj „sky is the limit”!

  Moje propozycje:

  • Odczytujesz opowieść o Twoim temacie a ja w tym czasie rysuję Twoją historię (np. opowieść o Twoim kliencie, opowieść o produkcie, historii, strategii)
  • Przygotowujesz dla uczestników zadania, a ja dla Ciebie tworzę plansze, na których część treści jest już rozrysowana
  • Przygotowujemy razemikonografikę / ilustrację biznesową dotyczącą Twojego tematu, która jest stopniowo odsłaniana ub rozrysowywana podczas Twoich warsztatów

  Szukasz jeszcze czegoś innego? Zapraszam do kontaktu i wspólnie wymyślimy kreatywne wsparcie Twojego wydarzenia!!!

  Działamy razem? To zapraszam ->

  Przykłady – notatki wizualne z konferencji:

  ABSL SUMMIT 2023 W Krakowie

  ABSL Summit to jedno z kluczowych wydarzeń ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowane przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Podczas konferencji, […]