Film rysunkowy w ramach cylklu DDD Sylwii Kocoń

Film rysunkowy Historia Kasi Cykl DDD

Dziś przedstawiam wam rysunkowy film, stworzony do cyklu DDD – Dorosłe Dzieci Dysfunkcyjnego Domu, który prowadzi Sylwia Kocoń, autorka www.kobietakompletna.pl oraz www.duchimateria.com.

Film ten to historia Kasi, która pochodzi z rodziny dysfunkcyjnej i szuka siebie. W filmie autorka webinarów na ten temat (zobacz ten case study) Sylwia Kocoń opowiada swoim pięknym głosem historię poszukiwań Kasi oraz jej transformacji w Katarzynę – kobietę kompletną i spełnioną.

Aby stworzyć ten film rysunkowy najpierw umówiłyśmy się z Sylwią na przesłanie tekstu, a potem nagranie przez nią ścieżki audio. Do tej właśnie ścieżki stworzyłam tło z logo, a potem nagrałam tworzenie ilustracji, które odzwierciedlały poszczególne etapy poszukiwań Kasi. Jak widzicie, kreska jest nieco humorystyczna, niemniej jednak film ma być angażujący, skłaniający do przemyśleń i jednocześnie przynoszący nadzieję.

Przytogowanie takiego filmu to kilka dni pracy – począwszy od pracy koncepcyjnej, czyli treści filmu poprzez wybór techniki – początkowo bowiem zastanawiałam się nad nagrywaniem tworzenia ręcznie ilustracji, tak jak w filmie z mojej głównej o tworzeniu ilustracji. Jednak po kilku szkicach stwierdziłam, że wersja elektroniczna będzie ciekawsza. Film nie od razu wyglądał w ten sposób. Samo tworzenie ilustracji poprawiałam kilka razy, ucząc się na błędach bądź udoskanalająć pomysły z wcześniejszych wersjii. Celem moim było usyskać najbardziej satysfakcjonujący efekt. W procesie tworzenia bardzo pomagały mi przerwy, aby się oderwać od projektu, przewietrzyć głowę i zdobyć nową perspektywę. Jest to ogromnie ważne przy realizacji kreatywnych projektów.

Oto ostateczna wersja filmu – zobaczcie efekt ponieżej. Skomentujcie, jak Wam się podoba?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Film rysunkowy w ramach cylklu DDD Sylwii Kocoń”