Case study: Sylwia Kocoń i Dorosłe Dzieci Dysfunkcyjnego Domu

Dziś przedstawiam Wam świetne materiały Sylwii Kocoń dotyczące tematu na pograniczu psychologii, samorozwoju i terapii. Są to warsztaty on-line dla Dorosłych Dzieci Dysfunkcyjnego Domu.

Sylwia zna mnie z Konferencji o rozwodach, której była współorganizatorką i zwróciła się do mnie z zapytaniem o notatkę wizualną do jej webinaru. Po krótkiej wymianie wiadomości czekałam na materiał, zastanawiając się jakiego dokładnie tematu będzie dotyczył. Sylwia prowadzi bowiem dwie strony www.kobietakompletna.com oraz www.duchimateria.com, obie arcyciekawe. Chętnie sama przerobiłabym kursy z tych stron, uważam bowiem, że zawsze warto rozwijać się i zaglądać w głąb siebie.

Temat webinarów do notatek też wielce ciekawy. W niedzielę, krótko przed południem, otrzymałam link do warsztatu on-line zatytułowanego Dorosłe Dzieci z Dysfunkcyjnego Domu. Jak się okazało jest to bezpłatny cykl warsztatów prowadzonych przez Sylwię Kocoń na podstawie dwóch książek „Wyrosnąć z DDA” Roberta Ackermana oraz „Dorosłe dziewczynki z rodzin dysfunkcyjnych” Eugenii Herzyk. Sylwia omawia przyczyny, schematy oraz konsekwencje sytuacji związanych z wychowaniem się w rodzinach, gdzie coś nie funkcjonowało tak, jak powinno. Przybliża definicję DDD, wyjaśnia cechy, stadia rozwoju, etapy kryzysów, a wszystko popiera przykładami ze swojego przepracowanego i spełnionego życia.

Zachęcam was do spojrzenia na notatki, obejrzenia webinarów oraz oczywiście do zapisania się na cały cykl, który będzie o wiele dłuższy:

Notatka wizualna Sylwia Kocoń Dorosłe Dzieci Dysfunkcyjnego Domu – #1
Notatka wizualna Sylwia Kocoń Dorosłe Dzieci Dysfunkcyjnego Domu – #2
Notatka wizualna Sylwia Kocoń Dorosłe Dzieci Dysfunkcyjnego Domu – #3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze “Case study: Sylwia Kocoń i Dorosłe Dzieci Dysfunkcyjnego Domu”