Kary, nagrody i złość – jak wychować bez tego?

Kary, nagrody i złość – jak wychować nie stosując kar ani nagród a motywując wewnętrznie dziecko? Jak radzić sobie z własną złością, aby móc później poradzić sobie ze złością dziecka?

Od pewnego czasu biorę udział w bardzo wartościowych webinarach Justyny Brzozak dotyczących wychowania w nurcie Pozytywnej Dyscypliny. Do każdego z webinarów tworzę w jego trakcie pełne informacji notatki wizualne.

W tym wpisie możecie zobaczyć notatki wizualne z dwóch ostatnich warsztatowych webinarów Justyny Brzozak z Pozytywnej Wioski Wsparcia – grupy dla rodziców, którzy chcą pracować nad relacjami w swojej rodzinie, między dziećmi oraz uczestnikami edukacji czy wychowania dzieci. Pierwszy webinar dotyczył tematu „Gdy moja złość rani dziecko”, a drugi wychowania bez kar i nagród.

Program Pozytywna Wioska Wsparcia to grupa na FB, serie webinarów oraz materiały dodatkowe w postacji prezentacji i notatek rysunkowych, w celu:

  • nauki zastosowania narzędzi Pozytywnej Dyscypliny w praktyce
  • pomocy w kształtowaniu w dzieciach ważnych kompetencji życiowe jak: szacunek, odpowiedzialność, samodzielność i głębokie poczucie własnej wartości
  • Wspólnego podnoszenia się z dołków i świętowanie  rodzicielskich sukcesów

Mi osobiście bardzo pomagają te webinary, relacje w naszej rodzinie zdecydowanie się poprawiły, zarówno w odniesieniu do dzieci jak i moich relacji z mężem.

Natomiast notatki wizualne to mój hack – robię je, bo pozwalają mi zrozumieć i zapamiętać podstawowe zagadnienia. Potem są również pomocą w przypominaniu sobie tematów wyniesionych z tych warsztatów oraz przekonywaniu męża do metod wychowawczych Pozytywnej Dycypliny. Polecam!

Kary, nagrody i złość, co w tym temacie? Poniżej – Webinar „Gdy moja złość rani dziecko”

Co jeszcze w temacie kary, nagrody i złość? Poniżej – Webinar „Wychowanie bez kar i nagród”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *